Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/lyutiy_2015/Lutskyi-Raion.png

Лу́цький райо́н – район розташований у південно-східній частині Волинської області. Районним центром є місто Луцьк, яке не входить до складу району та є містом обласного підпорядкування.
За легендами, Луцьк ще з сьомого століття разом із Зимним був політичним центром землі дулібів, за іншими свідченнями – осідком князя Луки (згадано від 792 року) або центром племені лучан. З 1085 року Лучеськ відомий, як центр удільного князівства. В ХІІІ столітті згадується Луцька волость. Після роздроблення Руси-України входить до Волинсько-Галицького князівства. Х 40-х років ХІV століття земля Луцька була часткою Литовського князівства разом з усією Волинню, з 1569 до 1795 року була повітом Речі Посполитої Польської, з 1795 – повіт Російської імперії, з 1918-1920 роках – повіт Української Народної Республіки, з 1921 року – повіт польської держави, з кінця 1939 року – район УРСР, з 24 серпня 1991 року – район незалежної Української держави.
Площа району 0,973 тис. км, що становить 4,8% території області. Межує з Горохівським, Ківерцівським, Локачинським та Рожищенським районами області, Рівненською областю. На території району є 2 озера, протікає 4 річки, найбільша з яких — Стир довжиною 38 км на території району.
Район включає 83 сільських населених пункти і 2 селища міського типу (Торчин, Рокині). Луцький район утворено в 1939 р. і відновлено в сучасних межах 8 грудня 1966 р., хоча Луцька волость згадується ще в XIII ст. Центром району є водночас і обласний центр — місто Луцьк.
Основна діяльність району – сільське господарство. Воно спеціалізується з вирощування зернових, цукрових буряків, великої рогатої худоби м'ясо-молочного напряму. Площа сільськогосподарських угідь району становить 73,7 тис. га. На сьогодні в районі створено і функціонують 68 сільськогосподарських підприємств усіх форм власності. Кількість фермерських господарств – 122, господарств населення − 15 тис. одиниць. У районі працює Волинський інститут агропромислового виробництва Української Академії аграрних наук.Працюють 18 промислових підприємства, серед яких акціонерні товариства «Волиньхолдінг» (відоме за торговельною маркою «Торчин-продукт»), «Троянда-Волинь», торговельні марки «Троянда», «Гнідавський цукровий завод».
Кiлькiсть переглядiв: 924

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.